Mobil Akkumulátor segéd

Kátyúdefektet kapott, esetleg gumiszakadást, durrdefektet, defektet, lassú defektet, ezek olyan sérülések, melyek többségével nem jut el gumiszervizbe.

Mit tehet ebben az esetben? Hívhat egy trélerest, vagy a Horváth Mobilgumis-t.



Az autó akkumulátorának lemerülése mögött számtalan ok állhat, a felkapcsolva hagyott világítástól kezdve, a nem megfelelő karbantartáson, vagy az alkalmi meghibásodáson át egészen a hideg idő okozta befagyásig. Akármiért is fogyott ki a töltés az akkumulátorból, az roppant kellemetlen, ha nem tudunk elindulni, ezért egyértelmű, hogy mindenképp gyors megoldásra vágyunk. Az első szóba jöhető lehetőség a bikázás, amit akkor is érdemes szakemberekre bízni, ha rendelkezünk bikázó készülékkel, vagy esetleg akad a közelben segítőkész autós.

A bikázás voltaképpen a legelterjedtebb megoldás arra, hogy újból beindítsunk egy olyan járművet, aminek lemerült az akkumulátora. Ehhez csupán egy bikázó kábelre van szükségünk, aminek az egyik végét a saját autónk akkumulátorára, a másik végét pedig egy másik kocsi működőképes akkumulátorára kötjük rá. Ez alapján úgy tűnhet, hogy teljesen egyszerű műveletről van szó, azonban igencsak kockázatos tud lenni, ha nem végezzük rendesen. Például, ha akkumulátor már meg van repedve vagy szivárog, akkor semmiképp nem szabad próbálkoznunk az autó beindításával! Sokkal biztonságosabb egy profi mobilgumisra bízni ezt a műveletet, nem beszélve arról, hogy anyagilag is jobban járunk: ha bármilyen hibát ejtünk az autó akkumulátor töltése alatt, akkor sokkal drágább szervizszolgáltatásra lesz szükségünk, hogy újból elindulhasson a kocsink.

Az autóbikázás menete a következő lépésekből áll, és a sorrend betartása rendkívül fontos:

  • 1. Úgy parkoljunk le egy másik autóval a lemerült akkumulátoros autóhoz, hogy a két autó eleje a lehető legközelebb legyen egymáshoz anélkül, hogy összeérnének.
  • 2. Tegyük üresbe a sebességváltót, automataváltó autó esetén pedig „parking” üzemmódba. Ezek után bizonyosodjunk meg róla, hogy kikapcsoltuk a gyújtást, kivettük a kulcsokat, és, hogy behúztuk a kéziféket.
  • 3. Vegyük elő a kábeleket, és mielőtt bármi mást csinálnánk, ellenőrizzük, hogy a fém fogók nem érintkeznek egymással. A negatív kábel fekete, a pozitív pedig piros színű szokott lenni.
  • 4. Nyissuk ki az autók motorháztetőjét, és keressük meg mindkettőnél az akkumulátor negatív és pozitív pólusait.
  • 5. A bikázó kábel egyik piros (azaz pozitív) csipeszét csatlakoztassuk a lemerült akkumulátor pozitív pólusához, a másikat pedig a működő akkumulátor pozitív pólusához.
  • 6. Miután ezzel megvagyunk, a működőképes autót indítsuk be.
  • 7. A fekete (azaz negatív) bikázó kábel egyik végét kössük össze a működő akkumulátor negatív pólusához. A negatív bikakábel másik végét viszont ne csatlakoztassuk a lemerült akkumulátorhoz. Ehelyett az akadályos autónak egy biztos, festetlen, fém részéhez kössük. Ez után várjunk egy pár perc erejéig, hogy a működőképes autó generátora elkezdhesse tölteni a lemerült akkumulátort.
  • 8. Most próbálkozhatunk meg azzal, hogy beindítjuk azt az autót, aminek lemerült az akkumulátora. Ha nem járunk sikerrel, akkor ezt a lépést hagyjuk későbbre. Ha viszont beindul az autó, akkor járassuk a motort legalább 5 percig, hogy elegendő ideje legyen a generátornak feltölteni a rossz akkumulátort.
  • 9. Végezetül mindkettő autóból húzzuk ki a bikázó kábeleket azzal ellentétes sorrendben, ahogy összekötöttük őket (tehát most a fekete, azaz negatív bikakábelt kell kihúzni először, és csak utána következik a pirossal jelzett pozitív kábel). Most is figyeljünk nagyon arra, hogy a csipeszek ne érjenek egymással össze, különben könnyen rövidzárlatot okozhatunk.

Ha Ön is úgy érzi, hogy körülményes és rizikós az autóbikázás menete, akkor nyugodtan bízza rám az egész folyamatot. Teherautómban megtalálható a kocsi bikázáshoz szükséges valamennyi felszerelés, és rendelkezem a szükséges szakértelemmel is, hogy az akkumulátor feltöltését biztonságosan elvégezhessem. Akár otthonában, garázsában, vagy egy parkolóban érte a kellemetlenség, hívjon bizalommal, Budapesten és Pest megyében vállalok kiszállást. Gyorsan és pontosan elvégzem a munkát, hogy Ön mielőbb tovább mehessen.

Teljes körű mobil gumiszerelés szolgáltatásommal a következő problémákra tudok Önnek helyszíni megoldást nyújtani:

  • Defektjavítás (defekttűrő gumiabroncs esetén is).
  • Autógumi csere.
  • Téligumi/nyárigumi cseréje és felszerelése.
  • Gumiabroncs tömlőjavítás és/vagy csere.
  • Autógumiszerelés, szelepcsere, centrírozás.
  • Akkumulátorbikázás, akkumulátor cseréje, lemerült akkumulátor miatt leállt autó beindítása.

Bízza hozzáértőre az autója bebikázását, válassza a Horváth Mobilgumis szolgáltatását!

Hívjon, azonnal megyek 0-24!